Маленький кулінарний гід Францією

Всі знають, що Франція – це кулінарна столиця світу, її кухня внесена до нематерільної спадщини ЮНЕСКО. Всі знають, що треба куштувати, відвідуючи Францію: вино, багети, круасани, півня у вині, а для деяких – жаб’ячі лапки. Але ми сьогодні розкажемо про деякі specialités французьких міст та регіонів, як солодкі, так і ні. Тож попереджаємо: голодним не читати!

Марсель: буйябес

Риб’ячий суп, що як і багацько інших страв французької кухні, готуєтьтся дуже довго. До складу може входити будь-які риба та морський делікатес. Майже будь-які, перелік дозволених дарів моря зазначено у хартії буйябесу!

Буйабес — традиционное блюдо Марселя

Тулуза: касулє

Дуже ситна та смачна страва на основі квасолі, м’яса та ковбасок. За класичним рецептом готується дуже довго, загалом тому що до складу може входити кілька різних видів м’яса, які готуються окремо.

Традиционное блюдо розового города Тулузы – кассуле

Гренобль: гратен дофінуа

Картопляна запіканка, що теоретично вважається родом з Гренобля, а практично її можна знайти майже усюди, навіть у нас. Готується достатньо швидко, не вимагає кулінарних здібностей на рівні шефа, можливо тому і така популярна.

Гратен дофинуа — блюдо из Гренобля

Ніцца: салат нісуаз

Класичний салат, який ви знайдете практично у кожному кафе. Щодо складових салату, тут все складно: рецептів безліч, суперечок щодо єдино вірного стільки ж, тому готуйте на свій смак.

Традиционное блюдо Ниццы — салат нисуаз

Бордо: канеле

Солодощі, що готуються виключно з жовтків. Вони мають дещо незвичну консистенцію, тому не кожному до смаку. Але однозначно канелє варті того, щоб їх спробувати!

Канеле – фирменный десерт Бордо

Прованс: калісон

Маленькі і дуже солодкі чи то цукерки, чи то «пелюстки» на основі мигдального тіста. Смаків калісону може бути безліч: лимонний, лавандовий, смак рози, лайму, мандарину тощо. Деякі варіанти не такі солодкі, тож скуштувати треба обов’язково.

Бретань: млинці та солона карамель

В Бретані, здається, все не таке, як всюди. Тут полюбляють млинці з солодкими та солоними начінками на гречаному борошні, а ще тут створили солону карамель! Це ідеальний варіант для тих, кому подобається смак карамелі, але не подобається її солодкість.

Бретань и ее солёная карамель

Маленький кулінарний гід Францією обновлено: Февраль 25, 2019 автором: Karina

Итак, меня зовут Карина. Если кратко: читательница, писательница и путешественница. Люблю французскую музыку, язык и (куда уж без него) кино. А еще путешествия, легенды и необычные истории. Исключительно французские (ну почти). Стараюсь находить все самое интересное о Франции, ее городах и обычаях. Иногда практикую французскую кухню (если готовка не занимает больше 4х часов), обожаю книги Николь де Бюрон (и книги в целом) Добро пожаловать на сайт о Франции :)

Добавить комментарий

Наверх