Скарбниця Версаля

«Версаль — це Франція у всій своїй витонченності, мерехтінні свого генія, храм французькості»
Денис Тійінак «Словник закоханих у Францію»

Не секрет, що Версаль зберігає величезну колекцію скарбів: від предметів інтер’єру до античних скульптур. Та що ховається за всіма цими скарбами? Давайте трошки заглянемо за лаштунки скарбниці резиденції Людовіка XІV.

Найцінніші скарби Версаля

Після завершення Другої світової війни Версаль був у жахливому стані та потребував вкладень а турботи. І ось новий хранитель Версаля вирішив почати політику «меблювання» та повернути все, що колись належало палацу.

Найціннішим скарбом, який треба було повернути, був неймовірний секретер з різних видів дерева часів Людовика XV. Але він зберігався в Луврі, і музей аж ніяк не хотів віддавати цю коштовність. Тож Хранитель пішов на хитрість. Він попросив секретер на кілька днів на честь візиту королеви Єлизавети ІІ…. і більше не віддав, мовляв, скарб залишить Версаль тільки через його труп.

Ще у Версалі зберігається унікальний гарнітур з п’яти порцелянових ваз, три з яких придбав для музею концерн LVH (Louis Vuitton — Moët Hennessy), а ще дві – передав музей Метрополітен. Це майже єдиний у світі такий коштовний гарнітур, що зберігається в одному місці.

І ще одна цікавинка. Якщо ви були у парку Версаля до 2008 року, вам пощастило. Бо з цього року ведеться робота по заміні скульптур з парку на точні копії, щоб зберегти оригінали від примхів погоди та візитерів.Версаль

По той бік Версалю або як живе скарбниця

Крок перший. Щоб умеблювати кімнату Версаля, шукають меблі, які або стояли в Версалі та належали особі, чию кімнату меблюють, або аналогічний предмет, що також належав цій особі, але, наприклад, стояв в іншому замку.

Крок другий. Щоб перенести предмет зі сховища до зали, викликають спеціальну компанію, що займається транспортуванням предметів мистецтва. Навіть для того, щоб перенести, скажімо, стіл двома поверхами вище, його не тільки огортають захисними плівками та «подушками» від биття та сколів, а ще й захищають спеціальними плівками від хімікатів!

Крок третій. Кожні 10 років кожен предмет палацу оглядається, що вчасно побачити необхідність реставрації.

Скарбниця Версаля обновлено: Апрель 25, 2020 автором: Karina

Итак, меня зовут Карина. Если кратко: читательница, писательница и путешественница. Люблю французскую музыку, язык и (куда уж без него) кино. А еще путешествия, легенды и необычные истории. Исключительно французские (ну почти). Стараюсь находить все самое интересное о Франции, ее городах и обычаях. Иногда практикую французскую кухню (если готовка не занимает больше 4х часов), обожаю книги Николь де Бюрон (и книги в целом) Добро пожаловать на сайт о Франции :)

Добавить комментарий

Наверх