Якби мені сказали обирати, я б обрала…
Насправді не знаю, щоб я обрала. Це надто складне питання, щоб відповісти просто так, не проаналізувавши всі недоліки та переваги.
Тож, давайте почнемо.

Правий берег Сени

Це там, де Лувр, Єлісейські поля, площа Згоди, Отель де Віль, Тріумфальна арка, Опера Гарньє, площа Бастилії та квартал Маре. Власне, майже весь must visit у Парижі (окрім очевидного, ну ви зрозуміли). Якщо вам хочеться поблукати в тиші, то поверніть ліворуч від Полів у напрямку Сени, і побачите такий собі розкішний Париж готелів та дорогих магазинів. Або, якщо любите старовинні резиденції, то вам скоріше у район Маре, де вузькі вулички та старовинні особняки (та ще багато чого, але про це не будемо).

На мою думку, найбільша концентрація туристів теж на правому березі. Десь у трикутнику Лувр – Опера – Галері Лафайєт. Не дуже люблю там бувати, хоча взимку Лафайєт не оминеш: тут і новорічні вітрини, і ялинка під куполом щороку нова.

Це цікаво:
Якщо ви, як і я колись, шукали славнозвісну Гревську площу з французьких романів та інших, то ось вам підказка. Нині це площа Отель де Віль, де розташована мерія.

Что общего у Гревской площади и забастовки?

Лівий берег Сени

Це там, де (ну так, куди ж без неї) Ейфелева вежа, музей Орсе, Будинок Інвалідів, Люксембурзький сад, церква Сен-Жермен, Терми Клюні, Пантеон і Латинський квартал. Тут можна пошукати вулички, де жили три мушкетери та Д’Артаньян, або прогулятися широкою авеню Сен-Жермен, шукаючи знамениті кафе.
Кажуть, що парижани більше люблять лівий берег, бо він більш спокійний та досі зберігає щось таке невловиме, що робить його зовсім іншім.

Це цікаво:
За часів римлян, коли Париж ще звався Лютецією, власне, самою Лютецією був лівий берег Сени, де переважно жили поважні римляни. Острів Сіте був заболоченою територією, де жили гали, і яка мала неофіційну назву Civitas Parisiorum.

Найбільша концентрація туристів тут поруч з бульваром Сен-Мішель, мабуть, тому що це недалеко від Нотр Даму. І, звичайно, поруч з вежею.

Тож повернімося до питання, який берег обрала б я?
Я б обрала Сіте, але, якщо без жартів, то напевно, лівий.

А як щодо вас?

 

 

Прогулянки в Парижі / Пост 4. Лівий чи правий берег Сени? обновлено: Май 6, 2020 автором: Karina

Итак, меня зовут Карина. Если кратко: читательница, писательница и путешественница. Люблю французскую музыку, язык и (куда уж без него) кино. А еще путешествия, легенды и необычные истории. Исключительно французские (ну почти). Стараюсь находить все самое интересное о Франции, ее городах и обычаях. Иногда практикую французскую кухню (если готовка не занимает больше 4х часов), обожаю книги Николь де Бюрон (и книги в целом) Добро пожаловать на сайт о Франции :)

Добавить комментарий

Наверх