В Парижі всього 37 мостів. Це факт. І це небагато. Але з іншого боку, майже кожен – окрема цікавинка. Але це так, коротенький вступ.

мост искусствМости, мости, мости… Який паризький міст ваш найулюбленіший? Мені подобається міст Мистецтв (це там, де були замочки, а зараз скло). Подобається перш за все за круті види, ніколи не можу пройти, щоб не сфотографувати. З одного боку – верхівочка Ейфелевої вежі, з іншої – вид на Сіте, а там десь унизу – пришвартовані маленькі гарні кораблики. Ще віднедавна відкрила пішохідний міст Дебійї, там захопливий вид на вежу (здається, ти наче на одному рівні з нею). І звичайно ж, Новий міст. І ось вам цікавий факт.

Протягом п’яти столітть в Парижі було тільки ДВА мости, по одному з кожного берега Сени до Сіте (і вони не були продовженням один одного). Тільки у 15 столітті з’явився міст, що йшов з лівого берега річки до правого, перетинаючи Сіте.
Славнозвісний Новий міст (Pont Neuf) був лише п’ятим мостом Парижа, а ще це був перший міст без будівель на ньому. Та зараз це найстаріший міст Парижа.

А ось ще одна історія, про інший міст, не такий знаменитий для пересічного туриста.

На мосту Турнель, що поєднує лівий берег Сени з островом Сен-Луї, стоїть статуя покровительки Парижа Святої Женев’єви (найкраще її видно з того ж останнього поверху Інституту арабського світу). Її створив Поль Ландовськи на замовлення міста. Тільки автор хотів, щоб Женев’єва «дивилася» у бік Нотр Дам де Парі, а мерія воліла поставити статую обличчям на схід, туди, звідки Атілла з гунами йшли на Париж. Але хто платить, той і править балом, тому статую поставили на схід, а Ландовськи не прийшов на офіційне відкриття в знак протесту.

А як же міст Олександра ІІІ? Мабуть, спитаєте ви. Це ж найгарніший паризький міст! І то правда. Але там завжди таааак багато людей. І чомусь я там не часто буваю, частіше проходжу повз вже натоптаною доріжкою від вежі до Нотр Даму або навпаки.

Прогулянки в Парижі / Пост 3. Мости Парижа обновлено: Апрель 24, 2020 автором: Karina

Итак, меня зовут Карина. Если кратко: читательница, писательница и путешественница. Люблю французскую музыку, язык и (куда уж без него) кино. А еще путешествия, легенды и необычные истории. Исключительно французские (ну почти). Стараюсь находить все самое интересное о Франции, ее городах и обычаях. Иногда практикую французскую кухню (если готовка не занимает больше 4х часов), обожаю книги Николь де Бюрон (и книги в целом) Добро пожаловать на сайт о Франции :)

Добавить комментарий

Наверх