Так, так, я знаю. Все це ви вже бачили, про все це ви вже чули, хто ж не знає Ейфелеву вежу. Багато цікавинок про ці споруди є в Інтернеті, і якщо ви давно плануєте їх побачити, то точно знаєте найцікавіше.

Я розкажу трошки про інше. Про те, де на вежі менше людей, де шукати найкращий вид на Поля та арку, звідки чудово видно Собор і таке інше.

Собор Паризької Богоматері

Хто не встиг, той не встиг, на жаль. Про те, що зараз коїться з собором, я вже писала (Нотр Дам де Парі після пожежі). Тому дам тільки одну пораду: один з найкращих (та безкоштовних!) видів на Собор відкривається з верхнього поверху Інституту арабського світу (людей там майже немає). Звідти ж можна побачити міст Турнель, що поєднує лівий берег з островом Сен-Луї. Але про мости поговорімо пізніше.

З моїх спогадів:
Колись дуже давно, коли я вже мріяла про Париж, і меня здавалося, що я знаю все, що хочу побачити. Ось тоді я навіть не знала, що таке Сакре-Кер.

Ейфелева вежа. Моя улюблениця. Без жартів

Звичайно, якщо ви вперше в Парижі та все життя мріяли потрапити на верхівку Ейфелевої вежі, то тут без варіантів, запасіться терпінням, та вперед!

Порада: якщо ви справді вперше в Парижі і у вас не дуже багато часу, все ж таки раджу не витрачати час на вежу, тому що…. а це вже друга порада: будьте готові витратити на неї щонайменше п’ять годин.

Ейфелева вежа – це одна величезна черга, а там, де нема черги, є натовп. Але є одне місце, де людей не так вже й багато: це перший поверх! Туди можна дійти навіть пішки (якщо не боїтеся висоти). Переваги: квиток коштує вдвічі менше, черга – просто дитяча. Так, вид звідти не настільки вражаючий, але є скляна підлога та інші цікавинки.

Цікавинка про вежу:

  • Щовечора на вежі вмикають 20 000 лампочок та 336 прожекторів!
  • Щодня на вежу постачають 4 тонни сувенірів, тому що зберігати їх ніде, складу там немає, зате є транспортний ліфт. Їм користуються і ресторани (доставка продуктів проходить тільки в зазначений час, вранці).

Єлисейські поля та Тріумфальна арка

Найкраще місце, щоб сфотографувати Тріумфальну арку та Єлисейські Поля, – це роздільний майданчик між смугами на самій авеню. Там вам не будуть заважати дерева (тільки машини, але можна підгадати) та туристи (тільки такі ж ентузіасти, як і ви). Але будьте вкрай обережні! Завжди пам’ятайте: французькі водії ненавидять пішоходів (загалом, це правда).

Могила невідомого солдата
Кажуть, що меморіал, присвячений всім загиблим французьким військовим, навмисно зробили під Тріумфальною аркою, щоб більше жоден не зміг так би мовити використати її за призначенням, тобто тріумфально пройти під її склепінням.
Французи як у воду гляділи: під час окупації німецькі солдати, маршируючи Єлисейськими полями, йшли навколо Арки, щоб не проходити по могилі.

Прогулянки в Парижі / Пост 2. Ейфелева вежа, Собор Паризької Богоматері, Єлисейські поля та Тріумфальна арка обновлено: Март 15, 2020 автором: Karina

Итак, меня зовут Карина. Если кратко: читательница, писательница и путешественница. Люблю французскую музыку, язык и (куда уж без него) кино. А еще путешествия, легенды и необычные истории. Исключительно французские (ну почти). Стараюсь находить все самое интересное о Франции, ее городах и обычаях. Иногда практикую французскую кухню (если готовка не занимает больше 4х часов), обожаю книги Николь де Бюрон (и книги в целом) Добро пожаловать на сайт о Франции :)

Добавить комментарий

Наверх