Нотр Дам де Парі після пожежі

Продивившись кілька французьких програм про Нотр Дам де Парі після пожежі, вирішили поділитися з вами найцікавішим.

Частина перша. Що було до

Вже до пожежі собор був на грані ризику. Бічні арки розсипалися на очах, шпиль потребував термінової реставрації і таке інше. Йшла кампанія з пошуку грошей на реставрацію. Восени рішення було прийнято, і за кілька тижнів до пожежі шпиль оточили будівельні ліси.

Частина друга. Хроніка пожежі Нотр Дам де Парі

  • Від пожежної сигналізації до виклику пожежників пройшло аж 30 хвилин! А чому? Тому що ніхто просто не міг повірити в те, що з собором взагалі щось може статися!
  • Мер Парижа Анна Ідальго зі своїм заступником були перші, хто побачив дим над шпилем, та навіть вони не вірили, що це щось серйозне. Та все ж викликали пожежників.
  • Були мобілізовані всі пожежники з регіону Іль-де-Франс (більше 600). Ніхто знову ж таки не вірив, що шпиль впаде. За словами одного ж пожежників: навіть, якщо ми всі бачили, що він не встоїть, ніхто не вірив, що він справді впаде…
  • Коли впав шпиль, він пробив стелю собору і продовжував горіти всередині, що могло спровокувати руйнування бічних колон та падіння всієї стелі.
  • Якби загорілася (а вона і загорілася, але її змогли загасити) та не витримала одна з веж, інша впала би за нею.

Частина третя. Чудом врятовані

Скарбниця (у тому числі Терновий вінець Христа) була врятована вже після падіння шпилю.
Статуї апостолів, що оточували шпиль, неймовірним чином вціліли. Бо за ЧОТИРИ дні до пожежі їх зняли на реставрацію. Не встигли зняти тільки півня з вершечку. Та при падінні шпилю півник якимось чином відлетів у бік та не згорів у пожежі. Його знайшли через кілька днів на одній з терас собору.
Статуя Мадонни з дитям, символ собору, теж чудом вціліла: шпиль розлетівся за кілька сантиметрів від неї. Найцікавіше, що вона навіть не почорніла від диму та горілого дерева.
Жоден з вітражів 13 століття не загинув, враховуючи прекраснішу розетку (на час реставрації її не будуть демонтувати, операція вважається дуже ризикованою).

Частина третя. Що зараз з Нотр Дам де Парі

нотр дам де парі

Найбільша втрата – «ліс» під дахом, що датується 12 століттям. Унікальний залишок від будівництва, який загинув у полум’ї за кілька хвилин.
Друга велика проблема – орган, «душа собору». Навіть якщо зовні він цілісінький, виявилося, що не все так чудово. Кожна з 8 тисяч труб забита свинцем, що стікав та капав по всіх усюдах під час пожежі.

Станом на початок 2020 року завершуються роботи з стабілізації собору. Були укріплені колони, які найбільше постраждали від вогню. Кожна з зовнішніх арок була підстрахована знизу. Найбільшу небезпеку несуть будівельні ліси, що зплавилися під час пожежі та не можуть буди демонтовані звичайним чином. Тобто 300 тон металу у будь-який час можуть впасти на крихку стелю. Також реставратори позбирали вціліле каміння, що може бути використано для відновлення.
Ще невідомо, яким чином будуть реставрувати дах собору, але відомо, що склепіння відновлять один в один.

Нотр Дам де Парі після пожежі обновлено: Январь 26, 2020 автором: Karina

Итак, меня зовут Карина. Если кратко: читательница, писательница и путешественница. Люблю французскую музыку, язык и (куда уж без него) кино. А еще путешествия, легенды и необычные истории. Исключительно французские (ну почти). Стараюсь находить все самое интересное о Франции, ее городах и обычаях. Иногда практикую французскую кухню (если готовка не занимает больше 4х часов), обожаю книги Николь де Бюрон (и книги в целом) Добро пожаловать на сайт о Франции :)

Добавить комментарий

Наверх